top of page

Tarot Falı Nasıl Bakılır

Tarot Falı Nasıl Bakılır? Burada konu hakkında detaylı bir yazı hazırladım. Nitekim sitemiz de de ücretsiz olarak bakılabiliyor ancak ben kullanıcılarımızın yoğun istekleri doğrultusun da bu sayfayı da hazırlama gereği duydum. Günümüz medyası artık çok daha gelişmiş yapıya sahip olmakla birlikte gelişen teknoloji çağına ayak uydurma anlamında artık internet ortamın da bu kartlara bakımlar mevcuttur. Ayrıca Gelecegi ögrenme arzunuzu geliştirmenizi sağlar.

Tarot Falı Bakmak için Gerekenler

Açılımlara bakabilmek için herşeyden önce ruhsal ve bedensel olarak kendinizi hazır hissetmeniz gerekiyor. Bunun en önemli amacı karşı tarafı iyi analiz edebilmektir. Doğru kişiye doğru şekilde odaklanıldığın da istenilen sonuçları almak çok da zor değil. Tabi bu kartların farklı anlamları olduğu gibi bakma çeşitleri de vardır. Bunları da yazımızın içeriğin de bulabilirsiniz. Gelelim diğer detaylara, Arkadaşlar ritüeller açısından bakılan yerde öncelikle hafif bir müzik ve bizi sakinleştirmesi amacı ile mum ışığı çok büyük etkendir. Tabi ortamın herşeyden önce sessiz ve rahatsız edici olmaması gerekiyor.

Tarot Falına Bakmanın Yöntemleri

Tarot kartlarını ilk olarak kutusundan çıkarıyoruz. Daha sonra kart açılımı bakacağımız kişinin gözlerine bakmamız gerekiyor. O kişiden alacağımız sezgisel enerji bizim için bu doğrultu da çok önemlidir. Daha sonra elimiz de olan desteleri iyice karıştırıyoruz. Karıştırmamız bittikten sonra bu desteleri 3 e bölmemiz gerekiyor. Sırasını kaçırmadan en baştan başlayarak dağıttığımız desteleri topluyoruz. Toplama işleminden sonra niyetimize odaklanmamız gerekiyor. Bu işlemden sonra da elimizde bulunan topladığımız desteleri ikiye bölüyoruz. Ardından yine toplamaya devam ediyoruz. Sol elimiz de olan kartları niyetimizi tekrar düşüncelerimize yaydıktan sonra toplam da 7 kart seçmemiz gerekiyor. Daha sonra seçmiş olduğumuz bu 7 kartı topluyor ve köşeye doğru bırakıyoruz. Genelde insanlar ilişkileri doğrultusun da buna ihtiyaç duyarlar.

Örneğin acaba yeni ilişkim nasıl olacak? Bu ilişki benim için iyimi Ya da yeni bir kişi ile tanıştım acaba kendisi nasıl birisi? Gibi sorular sorulur. Bunun için yöntemler farklı olsa da yapmanız gereken ilk olarak aşk hayatınızı ölçmektir. Karşı tarafın bu dönemde bir ilişkisi varsa bunun hakkında bazı temel bilgiler edinmeniz gerekebilir. Bunu da karşınız da ki insana sorarak öğrenebilirsiniz. Bu sorular kişinin bulmak istediği cevaplara eş değer olmalıdır.

Tarot Falı Kart Okuma Nasıl Yapılır

Seçtiğimiz Yedili Tarot dizmeye başlıyoruz. İlk kartı ortaya yerleştirdikten sonra, sağ üstten başlayarak sağ kısma iki, üç ve dördüncü kartı diziyoruz. Sol alttan başlayarak sol kısma ise beş, altı ve yedinci kartı diziyoruz. Kartların yerleştiriliş şekline göre, birinci kart, ilişkinin hali hazırdaki durumunu simgeler. Sağ kısma dizdiğimiz iki, üç ve dördüncü kart soruyu soran kişiyi yani sizi, sol kısımdaki kartlar olan beş, altı ve yedinci kart ise partnerinizi sembolize eder. Bu işlemi yaptığınız esna da kesinlikle kafanız da diğer başka kişilerin soruları olmamalı. Bu durum da odaklandığınız kişiye karşı doğru analizler yapılamaz. Yapmamız gereken ilk işlem birinci olan kartı yorumlamak. Yapmanız gereken ve ilişkilendirmeniz gereken yorum kişinin şu an ki durumu ve gelecekte olacak ilişki durumunu görmektir.

İlginizi Çekebilir:Tarot Kartları

Bakılan kişinin ilişkisinde sorun görülüyorsa açmış olduğunuz kartın atmosferinden anlamanız gerekir. Sırasıyla diğer kartları da açarak yorumlamaya devam etmemiz gerekiyor. Bu bağlamda kartların karşılıklı olarak değil, sırası ile açılması gerekir. Tabi ilk olarak baktığımız karttan sonra sıralamayı da bilmelisiniz. Şimdi yapmamız gereken yedinci ve ikinci kartı açıyoruz. Bunları açtığınız da partneriniz ile olan ilişki analizinizi göreceksiniz. Bu yorumlamayı doğru olarak görmenin en iyi yolu kesinlikle açılım esnasın da ona karşı olan hislerinizi düşünmemenizdir. Bunu yaparsanız sonuçlar size yanıltıcı gelecektir.

Şimdi gelelim diğer kartlara ve yorumlama biçimlerine. Altıncı ve üçüncü kartı birlikte açıyoruz. Bu iki kart, sizin ve partnerinizin ilişkiniz ya da içinde bulunduğunuz durum hakkında endişelerinizi, beklentilerinizi, hayallerinizi gösterir. Burada da üçüncü kart sizi, altıncı kart partnerinizi sembolize eder. Bu iki kartı da yorumladıktan sonra beşinci ve dördüncü kartları açıyoruz. Dördüncü kart sizi, beşinci kart partnerinizi simgeler. Bakılan ve sonuç alınan kartlar Size gelecek için öneriler de bulunur. Gideceğiniz yer, izlemeniz gereken yol vb. önerilere açık olarak tavsiyeler de bulunur.

anılabilecek, ince uzun harflere sahip, kolay okunan bir yazı tipidir.

bottom of page