top of page
akrep-burcu

Akrep Burcu Genel Özellikleri

Zekanın, aklın, gücün ve mantığın simgesidir Akrep burcu. Bu burcun üyeleri karşılarına ne çıkarsa çıksın mücadeleye sonuna kadar devam edecektir. Kaybetmek gibi bir düşünce akrepler için yoktur. Daima en iyisine sahip olmak ister. Tüm özelliklerini de bunlar gerçekleşsin diye kullanmaktan da asla çekinmezler. Zirvede olmak Akrep burcu insanlarının işidir.

Akrep burcu insanları zekalarıyla ön planda olsalar da duygularını da gizleyemezler. Duygu ve zekasını harmanlayan nadir burçlardan birisidir. Sevmek ve değer vermek de onların işidir. İç dünyalarına kapandıkları zamanlar da olacaktır ancak bu onların hayatlarına daha güçlü bir şekilde devam edebileceği anlamına geliyor. Eleştirilmek de en nefret ettikleri şeydir.

Akrep Burcu Erkeği

Kıskançlık, tartışma isteği ve tartıştıkları kişinin kim olduğunu umursamamaları akrep burcu erkeklerinin belirgin özelliğidir. Akrep burcu erkekleri sinirlendiklerinde, karşılarındaki kişilerin kim olduğunu umursamadan son derece kırıcı olabilirler. Onların tüm bu olumsuzluğuna katlanacak kişiler de daima yanında olacak bir dosta veya sevgiliye sahip olacaktır.

Akrep burcu erkeği iş hayatında da yıkıp geçici özelliğe sahiptir. Aldıkları kararların sorgulanmasından pek hoşnut olmazlar. Her ne kadar sert ve yıkıcı olsa da iç dünyalarında sevmek ve sevilmek isteyen küçük bir erkek vardır. Aklını kullandığında akrep burcu erkeğini alaşağı etmek neredeyse imkansızdır.

Akrep Burcu Kadını

Akrep burcu kadını, diğer burcun kadınlarına oranla biraz daha güçlü bir karaktere sahiptir. İhtiraslıdır ve bu onun vazgeçilmez olmasını sağlar. Akrep kadınları güzel olmak için çaba harcamaz. Onların güzelliği doğaldır ve akrep kadınları karşı koyulamaz bir çekiciliğe sahiptirler. İç dünyalarında besledikleri duygu her geçen gün daha da artabilir.

Tıpkı akrep burcu erkeği gibi onun da kolay kolay pes ettiğini görmek mümkün değildir. Karakteristik olarak güçlü oldukları için oturup ağlamayacak, savaşmayı tercih edecektir. Eleştiriye açık olmasa da eleştirmeyi sever ki bu da akrep kadının ön planda olan olumsuzluğu olabilir. Bu huylarından vazgeçmedikleri sürece kırıcı olacaklardır.

bottom of page