top of page
basak-burcu_

Başak Burcu Genel Özellikleri

Mantığın ve mantıksızlığın simgesidir Başak burcu. Yeri geldiğinde onlar kadar mantıklı insan göremezken bazen de onlar kadar mantıksız hareket edenini göremezsiniz. Ne yaptıklarını, nasıl yapacaklarını aslında onlar da bilmez. Başaklar tam bir çelişki insanıdırlar. Başak burcu insanlarını mantığa sığmayan davranışlar içerisinde gördüğünüzde şaşırmayın. İnsanlar üzerinde analizci kişilikleri vardır. Başaklar hemen herkesi çözümleme arzusundadırlar.

Başak burcu insanı bir kişiyle daha yeni tanışmış olsa da kısa zaman sonra onu çözümlediğini düşünebilir ki bu da onların en büyük hatalarıdır ve bu hataya düşmekten de bir türlü vazgeçmeler. Herşey olması gerektiği gibi olsa bile bu onlara mantıksız gelebilir. Hayatlarının her alanında başarı isteğiyle hareket ederler. Aslında devamlı insanlara akıl vermek yerine kendilerine de arada akıl vermeleri gerekiyor.

Başak Burcu Erkeği

Çoğu insanın duygusallık ile tanımladığı ancak gerçeğin çok farklı olduğu bir erkektir Başak burcu erkeği. Onlar duygusal gibi görünen ancak duygularıyla çok fazla hareket etmeyen kişilerdir. Değişim ve farklılık da başak burcu erkeğine göre değildir mesela. Kararsız olmaları hayatlarının pek çok alanında onları zorlayabilir. Kendine sorun çıkartmayı severler.

Başak burcu erkeği aşk ve ilişki hayatında sadakati ile övünür ancak sadakat konusunda da çok ince çizgileri vardır. Maalesef başak erkekleri övündükleri kadar sadık değildir. Gözlerine güzel gelen kişilere bakmayı tercih edebilir ancak merak etmeyin, utangaç oldukları için sadece bakmakla yetinecek ve kısa süre sonra da unutacaktır.

Başak Burcu Kadını

Başak burcu kadını detaycı ve detaylar içerisinde kendi kendini yiyip bitiren bir kadındır. Hayatlarının her alanına yansıyan bu özellikleri onların iç dünyasında yıpranmasına neden olabilir. Başak kadınına karşı hata yapmamaya dikkat edilmeli çünkü hatayı kolay kolay affetmezler. Yine de sıcakkanlı kişilikleri vardır.

Sakin yapıda olmalarına rağmen onları sinirli ve gergin görüyorsanız kayda değer bir durum içerisinde olduğundan da emin olabilirsiniz. Başak burcu kadını sürekli bir şeyler başarmak ister ve başardığında da bunların konuşulmasını ister. Gölgede kalmak onlara göre değildir. Son olarak, hataya tahammülleri yoktur. Onlara hata yapılmamalı ve dikkatli olunmalıdır.

bottom of page