top of page
koc-burcu

Burçlar kuşağında Koç burcu ve özellikleri. Koç burcu erkeği ve koç burcu kadını nelerden hoşlanır? Olumlu ve olumsuz özellikleri nelerdir? İşte karşınızda tüm özellikleriyle Koç burcu.

Koç Burcu Genel Özellikleri

Koç burcu, genel özellikleri bakımından liderlikle donatılmış ve bunu da yaşantısının her alanında ön planda tutmayı hedefleyen bir burçtur. Koç burcu insanları zekasıyla hareket eder. Duyguları ön planda olan bir koç görmek neredeyse imkansızdır. İdealleri, tutkuları ve yaşamlarındaki hareketlilik onlar için fazlasıyla önemlidir.

Koç burcu insanıyla arkadaş, sevgili veya eş olmayı başardıysanız hayatınızın bundan sonrasında monotonluktan uzak kalacaksınız demektir. Koçlar eğlenmeyi ve eğlendirmeyi çok severler. Ayrıca hayatlarının her alanında da disiplin sahibidirler.

Koç burcunun disipline olan bağlılıkları, onları iş hayatlarında üst seviyeye ulaştırabilir. Koçlar, olumsuzluklar karşında dik durmayı tercih eden bir karaktere sahiptir. Koç burcunun belki de en belirgin özelliği, kısa sürede büyüyen ilgilerinin yine kısa süre içerisinde dağılabilecek olmasıdır. Koçların öfkeli ve anlaşılmaz olmaları da aslında dikkatlerinin dağılmasından kaynaklanıyor.

Koç Burcu Erkeği

Koç burcu erkeği, doğumundan itibaren liderlik vasıflarıyla donatılmıştır ve hayatın her alanında dikkatleri üzerine çekmekte usta bir erkektir. Ayrıca koç erkekleri yardımsever olmalarıyla da tanınırlar. Koç erkeği, karşısındaki insana hem maddi hem de manevi açıdan her şeyini vermeye hazırdır. Kendi çaplarında ne kadar lüks yaşadıkları düşünülünce, koç erkeği için paranın hiç de önemli olmadığını anlayabilirsiniz.

Koç burcu erkeği gururlu, maceraperest, cömert ve fiziksel olarak dikkat çekici bir erkektir. Yanlarında olan herkesin kendisi gibi aksiyona açık olmasını arzu eder. Onun ister arkadaşı olun ister sevgilisi, bazı konularda koç erkeğine ayak uydurmak zorundasınız, yoksa kısa süre içerisinde sizden sıkılıp, uzaklaşabilir. Eğer koç burcu erkeği ile anlaşabilirseniz, o, sizin için iyi bir arkadaş, dost, sevgili ya da eş olabilir.

Koç Burcu Kadını

Koç burcu kadını, fiziksel görüntüsünden daha çok zekasıyla ön plandadır. Hayatınızın herhangi bir yerinde koç burcu kadını varsa ve onun güvenini, sevgisini kazanmak istiyorsanız son derece dürüst olmalısınız. Koç kadını yalanı ve şüpheyi hissettiği anda sizden uzaklaşabilir. Kim olduğunuzun da bu noktada hiçbir önemi kalmayacaktır. Hayatın içerisinde planlı ve programlı hareket etmek koç burcu kadınına göre değildir. Onlar, hayatın her anını içlerinden geldikleri gibi yaşamalıdır.

Koç burcu kadının eleştirisel bir yönü vardır ve insanlar genellikle onun bu yönlerinden şikayetçi olur. Koç burcu kadını öfkeli ve sert bir görüntüye sahip olsa da aslında oldukça naif ve ince ruhludur. Aşk ve iş konusunda ise ne yapacağını kestirmek pek kolay değildir. Koç kadınları aşk ve iş hayatlarında çok hızlı hareket edebilir, ancak tam bağlılık hissettiğinde bu durum tersine dönecektir.

bottom of page