top of page
yengec-burcu

Yengeç Burcu Genel Özellikleri

Yengeç burcu, istekli, azimli ve hırslıdır. Sahip oldukları bu özellikler, yengeç burcunun hayatında belirleyici role sahiptir. Yengeçler duygularını bastırmak, fikirleri ve akıllarıyla hareket etmek isteseler de bunları başarabildikleri pek söylenemez. Yengeçlerin arkadaşlıklarında ve ilişkilerinde tutku daima ön planda olacaktır. Hassas oldukları için dengeleri kolaylıkla bozulabilir. Yengeç burcu insanı ihmal etmeyi sevmediği gibi ihmal edilmekten de hiç haz almaz.

Yengeç burcu insanları hem maddi hem de manevi açıdan tutucudur. Bir şeye olan düşkünlükleri ne kadar fazla olursa olsun bunu belli etmek istemeyecektir. Yengeçler gezmeyi ve eğlenmeyi çok sevdikleri için bu konuda fazlasıyla bilgiye sahiptirler. Genç yaşlarda karakterleri pek oturmamış olur ki bu da birlikteliklerine olumsuzluk olarak yansımaktadır. Yengeçler sabırlı, romantik ve tahammül seviyeleri yüksek kişilerdir.

Yengeç Burcu Erkeği

Yengeç burcu erkeği dışarıdan bakıldığında işte bu yengeç burcu erkeği dedirtmez kendine. Onların hangi burcun üyesi olduğunu anlamak çok zordur. Sessizliği tercih ederler ve ön planda olmazlar. Yengeç burcu erkeğinin dikkat çektiğini görmek çok da mümkün değildir. Hayatlarında bulunan insanlar için ikinci planda olabilirler ki bunun farkındadırlar.

Yengeç burcu erkeğini mutlu etmek, onunla birlikte mutlu olmak çok da zor değildir. Sabırlı ve anlayışlı olmaları iş ve aşk hayatlarında da belirleyici olabilir. Başkalarının mutluluğu için yapmayacakları çok az şey vardır. İş yaşantılarında titiz ve disiplinlidir. Yengeç burcu erkeğinin çalışmayı sevmedikleri pek görülmez. Tam bir görev insanıdır yengeç burcu erkeği.

Yengeç Burcu Kadını

Yengeç burcu kadını naif yapılarından dolayı aslında tam bir aşk kadınıdır. Duygusal yönleri ağır bastığı için sevdikleri ve önemsedikleri insanı kendilerinden daha fazla düşünürler. Dışarıdan bakıldığında bu kadının mükemmellik ihtiyacında olduğunu anlamak zor olacaktır. Yengeç burcu kadınının romantizm seviyeleri de yüksektir. Birlikte oldukları kişiyi bu konuda tatmin edebilecektir.

Yengeç burcunu kadını tıpkı yengeç burcu erkeği gibi gezmek ve eğlenmek ister. Hayatlarındaki insanların onu bu konuda engellediklerini düşünürse, zor da olsa o kişilerden vaz geçebilirler. Yengeç burcu kadını hareketli olsa da ailevi duyguları ağır basan kişilerdir. Her konuda belirgin tutuculukları vardır. Son olarak, yengeç burcu kadınları hayatlarının her alanında başarıdan başarıya koşarlar.

bottom of page