top of page
Son zamanlarda birçok alanda popülerlik kazanan bir kavram olan “ritüel” için akıllarda birçok soru yer almaktadır. Tekrarı ve anlamı olan pek çok şey hayatımızda bir ritüel haline gelebilir. Bu bazıları için bir dini tören ya da hayatın akışında gerçekleşen başka etkinlikler de olabilir.

Ritüel İşlemler

İşlemler
1.Su Büyüsü

2. Eski Sevgilim Dönsün Büyüsü

3. Güzellik Büyüsü

4. Evleneceğin Kişiyi Öğrenme Ritüeli

5. İntikam Büyüsü

6. Uyku Bağlama Büyüsü

7. Sarımsak ile Yapılan Aşk Büyüsü

8. Erkekliği Bağlama Büyüsü
9. Kocasını Başka Kadına Kaptırmama Büyüsü

10. Defne Yaprağı Ritüeli

11. Sevdiğini Geri Getirme Büyüsü

12. Erkekte Arzu Uyandırma Ritüeli

13. Adet Kanı Büyüsü

14. Kocayı Kendine Aşık Etme Büyüsü

15. Köle Etme Büyüsü

16. Kese Ritüeli İle Dilek Dileme

17. Zenginlik Büyüsü

18. Druid Şans Büyüsü

19. Tırnak Büyüsü

20. Mesaj Attırma Ritüeli

21. Fotoğraf Büyüsü

22. Şirinlik ve Güzellik Tılsımı

23. Pembe Mum Büyüsü

24. Köpek Gibi Aşık Etme Duası

25. Ruh Eşini Bulma Büyüsü

Ritüel Ne Demek? Nasıl Yapılır?

 

Son zamanlarda birçok alanda popülerlik kazanan bir kavram olan “ritüel” için akıllarda birçok soru yer almaktadır. Tekrarı ve anlamı olan pek çok şey hayatımızda bir ritüel haline gelebilir. Bu bazıları için bir dini tören ya da hayatın akışında gerçekleşen başka etkinlikler de olabilir. Ritüeller, insanların kendilerini rahat hissetmelerini sağlayan davranışlar olarak da tanımlanabilir. Bazen, ritüel kavramı inanç ile de bağdaştırılmaktadır. Gelin, “Ritüel ne demek? Nasıl yapılır?” sorularının cevaplarını ve ritüel çeşitlerini detaylı bir şekilde inceleyelim.

Ritüel Ne Demek?

 

Ritüel kelimesi, kullanım alanına göre incelendiğinde kelime anlamı olarak şekillenmektedir. Peki TDK, anlamında göre ritüel nedir? Türk Dil Kurumu’nda ritüel kelimesinin anlamı “ayin” olarak geçmektedir. Ayrıca yine TDK sözlüğünde “adet haline gelen şey” anlamında da kullanılmaktadır. Sürekli yapılma ihtiyacı duyulan, yapıldığı zaman insana iyi gelen şeyler de ritüel olarak adlandırılmaktadır.

Örnek verecek olursak, güzellik ya da sağlıklı yaşam için yapılan düzenli bakım ve spor için de ritüel kelimesi kullanılabilir. Eski dönemlerde dini törenler de ritüel kelimesi ile isimlendiriliyordu. Kısacası, kelimenin anlamı kullanıldığı yere göre değişkenlik göstermektedir. Ritüel kelimesinin insanda çağrıştırdığı duygu ise güvendir.

 

Ritüel Nasıl Yapılır?

 

Ritüel kavramı, günümüzde bir niyetin gerçekleşmesi amacı ile sürekli ve düzenli bir şekilde yapılan şeyler olarak nitelendirilmektedir. Diğer yandan kötü enerji ve düşüncelerden arınma yöntemidir. Ritüel yapmak, yaşantımıza bolluk, bereket, mutluluk çağırma amacını taşır.

 

Ritüellerin de farklı etkileri ve varyasyonları bulunmaktadır. Keza ritüellerin yapılmasında belirlenmiş tek bir yol ya da kural yoktur. Her biri kişisel ve özneldir. Kişinin niyetine göre değişkenlik gösterir. Kendinize ve günlük hayatınıza anlam katacak ritüeli, kendi inanç ve geleneklerinize göre belirleyerek uygulayabilirsiniz.

Yeliz KILIÇ

Arkadaşlar Hamileyim ve eşim gemi kaptanı ve ben onun bu mesleği yapmasını hiç istemiyorum çünkü bu işteyken beni daha önce aldatmıştı ve neredeyse boşanma aşamasına gelmiştik. Bunun tekrardan olmasından korkuyorum. Çocuğumla bir başıma naparım bilmem. Bu durumu teyzemle uzun uzadıya konuştuk ve bana Ahmet beyi tavsiye etti mutlaka konuşmalıymışım. Bağlama büyüsü çalışmasına başladık dün. Şu an içimde Ahmet beye karşı çok büyük bir güven var çünkü konuşması işini ne kadar iyi bildiğini anlatıyor diyebilirim. Çalışma bittiğinde sonuçları size de bildireceğim arkadaşlar mutlaka

Meryem Altın

Merhabalar;

Gerçekten işlem yaptırıp sonuç alan varmı arkadaşlar?

Esra Tat

Ben 9 gun önce Ahmet beye aşk büyüsü için danıştım durumu anlattım ve kendisi benim durumumda olanlar için kemik büyüsünü önerdi. Aşk büyüsünden daha etkiliymiş. Tabii ki kabul ettim beni bu durumdan kurtarsa yeterdi. Dediğim gibi bugün 9.gün ve yavaştan etkilerini gördüğümü söyleyebilirim. Gerçekten medyumAhmet iyi ki danışmışım harika birisi

Yorum Yap

Düşünclerini Paylaş

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

bottom of page