top of page
tuz-buyusu

Tuz Büyüsü Nedir? 

Tuz büyüsü ismi ile bilinmekte olan bu büyü tuz ile yapılmakta olan bir çeşit bağlama büyüsüdür. Yani bir kişiyi başka bir kişiye aşık edebilmek, sevdirmek gibi amaçlar ile yapılmakta olan büyüdür. Tuz büyüsü bağlama büyülerinin içerisinde en etkili olan bir büyüdür. Bu büyü ile kişi kendisinin sevdiği ancak karşı cinsinden olumlu cevap alamadığı durumları pozitif anlamda çözebilir. Tuz büyüsünün geçmişi çok eski tarihlere dayanmaktadır ve günümüzde de halen aktif bir biçimde tercih edilmektedir. Tuz büyüsünün bağlama gibi özelliği olduğu gibi ayırma gibi özelliği de bulunmaktadır. Bu bakımdan tuz büyüsü hem ak büyü kategorisindeki büyüler arasında yer alırken, hem de kara büyü kategorisindeki yerini korumaktadır. Ak büyü kategorisi demek ise iyi niyet ve emeller için yapılmakta olan bütün büyülerin yer aldığı büyüler listesine verilen isimken kara büyü ise bu durumun tam tersi olup, kötü ve habis emeller güdülerek yapılmakta olan büyülerin hepsinin yer aldığı kategoriye verilen isimdir. 

Tuz Büyüsü Nasıl Yapılmaktadır? 

Tuz büyüsü bağlama ya da ayırma gibi iki çeşidi olduğundan ötürü türüne göre yapımı da farklı olmaktadır. Bizler ise siz değerli ve hem kıymetli olan okuyucularımıza bu yazı içeriğimizde tuz büyüsünün bağlama büyüsü işlemi olan özelliğinden bahsetmeye çalışacağız. Her şeyden önce tuz büyüsü çok büyük ve kuvvetli büyü olduğundan ötürü kesinlikle bu büyüyü evde ya da başka bir yerde tek başınıza yapmaya çalışmamalısın. Şayet böyle bir duruma girişirseniz tuz büyüsünün tersine döner yapana karşı beklenmeyen sonuçlar doğurmasına sebebiyet verebilmektedir. Tuz büyüsünün yapımında genellikle Hristiyan büyücüler ya da medyumlar tercih edilirken bu büyü çeşidi hemen hemen her medyum ya da büyücü yapabilmektedir. Tuz büyüsünün yapımına geçmeden evvel bu büyü için öncelikli olarak bazı bilgi ve materyallerin büyü öncesi hazırlanması gerekmektedir. Büyü yapılacak olan kişinin annesi ismi, baba ismi, kendi ismi, anne doğum tarihi, baba doğum tarihi, kendi doğum tarihi, kişinin bir adet net bir biçimde çekilmiş olan kağıt üstü fotoğrafı, kişiden alınacak bir adet örnek eşya parçası (kıyafet parçası olabilir), kişinin bedeninden alınacak bir miktar vücut parçası (tırnak olur, saç teli olur, sakal kılı olur, fark etmez) gibi bazı bilgi ve envanterlerin tuz büyüsü öncesi büyüyü yapacak olan medyuma ya da büyücüye teslim edilmesi gerekmektedir. Diğer bir olay ise büyünün yapımını uygulayacak olan medyumun ya da büyücünün de bir takım materyalleri ve bilgileri büyü öncesi hazır bulundurması gerekmektedir. Her şeyden evvel tuz büyüsünün yapımının gerçekleşeceği mekan insan yaşantısından uzak, terk edilmiş bir değirmene yakın olmalıdır. Tuz büyüsünün yapımı için gece saat 01:00 tercih edilmelidir. Bunların yanında büyücünün ya da medyumun soğan ve sarımsak kabukları, incir ağacı sütünü büyü evveli hazır etmesi gerekmektedir. Tabi ki olmazsa olmaz en önemli materyal olan kaya tuzunun da bulundurulması gerekmektedir. 

İlk olarak büyüyü yapacak medyumun ya da büyücünün kendi etrafını (ak büyü kategorisinde yapılacağından dolayı) sağdan sola doğru tuz ile çevirmesi gerekmektedir. Ardından karşılıklı bakar şekilde 4 adet mum yakılması gerekmektedir. Hemen ardından ise büyücünün bu çemberin içerisinde kalarak büyü yapılacak olan şahsa ait fotoğrafın boş bir alanına yine kişinin şahsi bilgilerinin işlenmesi gerekmektedir. 

İkinci olarak şahsi bilgiler işlenen fotoğrafın herhangi bir yerine yine kişiden alınan eşya ve vücut parçasının ortada yakılacak olan bir mum yardımı ile çam sakızı eritilerek yapıştırılması gerekmektedir. Tüm bu işlemler yapılırken soğan ve sarımsak kabuklarının da özel tuz büyüsü metal sunak kabı içerisinde bir miktar tuz koyularak yakılması gerekmektedir. 

Son işlemde ise fotoğraf 1 gün bekletilmek sureti ile incir ağacı sütü içerisine bırakılır ve diğer gün kurutulduktan sonra beyaz bir kefen parçasına sarılarak terk edilmiş değirmenin altına gömülür. Böylelikle tuz büyüsü yapılmış olup 14 gün ile 41 gün arasında istenilen sonucu vermektedir. 

Zübeyde Bilgiç

Eşim son zamanlarda incir çekirdeğini doldurmayacak sebeplerden kavga çıkarır olmuştu. Her şeyi denedim ama hiçbir değişiklik yoktu. Yakın arkadaşımla dertleşirken durumu anlattığımda bana kendisinin daha önceden gittiği çok iyi bir medyum olduğunu ve bir aramamı danışmamı söyledi. Kocamı düzeltsin de ne olursa kabul ederdim. Ahmet beymiş bahsettiği medyum. Ahmet beyin söylediğine göre eşime büyü yapılmış. Hemen büyüyü bozmak için bir işlem yaptı. 9 gün geçti geçmedi ve arkadaşlar kocam yavaştan eski melek haline dönmeye başlamıştı çok şükür. Ahmet bey arkadaşımın bahsettiği kadar varmış gerçekten. Hatta daha iyiymiş. Kocamı eski haline çevirdi ya kendisine nasıl teşekkür etsem bilemiyorum hala.

bottom of page